DERNEKLERİMİZDEN ETKİNLİKLER…

STK-Dernekler etkinlikler, ocağın son günleri şubat ayı yapılacak etkinliklerle başarılın derneklerin etkinliklerini bir araya getirdk..
Bu haber 2023-01-28 11:48:43 eklenmiş ve 7705 kez görüntülenmiştir.

 

DERNEKLERİMİZDEN ETKİNLİKLER…

 

STK-Dernekler etkinlikler, ocağın son günleri şubat ayı yapılacak etkinliklerle başarılın derneklerin etkinliklerini bir araya getirdk..

 

Ocak Ayının son günleri ile Şubat’ın ilk haftası Hoc-Fed üyesi 3 derneğimizin dayanışma gecesi var..

 

Xeskarlıların, 29 Ocak pazar günü saat 18:00-23:00 arası Geleneksel 7. dayanışma ve kaynaşma gecemize ESENYURT NENEHATUN KÜLTÜR MERKEZİnde yapılacak..

Mucuclular ise şubatın ilk hafta sonu Cumartesi Güü (04-02-2023) Esenyurt Nikah Sarayında akşam saatlerinde birbirleriyle buluşacak.

Etkinliği olan bir diğer derneğimiz ise Çalabaş Derneği.. Çalabşlar da 19 şubatta  (Pazar günü) Esenyurt Nikah Sarayında akşam saatlerinde birbirleriyle buluşacaklar.

 

 

Bazı Derneklerimiz adeta yerel yönetimler gibi çalışmaktadır. Kültür sanat kurs burs yerel yönetimlerle yarışmaktadırlar.

 

Bazı derneklerimiz yaptıkları etkinliklere federasyonları ceplerinden çıkarmadırlar.. 

 

Esenyurt Kent Konseyi Kültür Sanat Komisyonu, Ardafed Kadın komisyonu yaptıkları etkinliklerle en çok kamuoyunun takdirini toplayan STK organlrı oldular..

 

 

Bazı Derneklerimiz adeta yerel yönetimler gibi çalışmaktadır. Kültür sanat kurs burs yerel yönetimlerle yarışmaktadırlar.

 

Merkezi Esenyurtta  bulunan  4-5 katlı bir yapıdan oluşan Ardahan Kültür Evinde her gün herbir katında bir etkinlik icra ediliyor.  Bir katta bir dernek kongre yaparken, diğer katlarda çeşitli dallarda kurslarla yerel yönetimle adeta yarışılırken, diğer katlarda kahvaltılar, taziyeler.. Ve vefat eden hemşerilerimiz için taziyeler hiç eksik olmamaktadır..

 

İçine girdiğimiz yılının ilk ayı Ocak ayında Kültürevi geçen yıl olduğu gibi bu yılda gazetecileri unutmadı. Kültür evinde ağırladı. Geçen yıl geleneksel yermeğimiz kaz ikram edilirken.. Bu yıl gazetecilere kaz eti  kadar güzel  kaz etli mantı ikramı yapıldı.

 

İstanbul genelinde ise Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahan’ın İstanbul’da vücut bulmuş hali..

 

İstanbul geneli bölgemizi ilimizi ilgilendiren etkinliklerin yanı sıra STK alanı ve hemşeri derneklerimizle ilgili çalışmalar da federasyon bünyesinde yapılmaktadır..

 

Pazar (15-01-2023) günü federasyon Şişli-Mecidiyeköy, Kâğıthane-Sarıyer, Eyüp gibi ilçelerde üye dernekler le kahvaltıda bir araya gelirken.. Federasyon aynı zamanda İstanbulun hernoktasında hemşeri dernekleri etkinliklerine katılım ve katkının yanı sıra..

İstanbulun her ilçesinde de o ilçede Ardahanılar ve sorunları ile ilgili toplantı başta olmak üzere hertür etkinliğe imza atmaktadır..

Bazı Köy derneklerimiz binleri biribiriyle buluşturmada federasyonları solluyorlar..

Bu yıl Sarzep, Panig dernekleri yaptıkları dayanışma geceleri ile izdiham yaşattılar.. Kitleler yine salonlara sığmadı..

Kora-Bayramoğlu, Sıxırpet –Bebereg gibi birçok derneğimizde yine her zaman olduğu gibi bşarılı etkinliklere dayanışa gecelerine imza atıp üyelerini birbiriyle buluşturdular..

 

Haberler bütün detayları görmek için Doğu Kültür Medya..

www.dogukultur.com

Doğu Medya TV..

https://www.youtube.com/@dogumedyatv1996

 

ETİKETLER : STK-Dernekler etkinlikler ocağın son günleri şubat ayı yapılacak etkinliklerle başarılın derneklerin etkinliklerini bir araya getirdk..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer STK-İş Etkinlikler haberleri
STK-DERNEKLER
© Copyright 2013 DKM. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya