BEYKOZ’DA OKLAR EFSANE BAŞKAN HÜSEYİN ÜNAL'I İŞARET EDİYOR..

BEYKOZ’DA OKLAR EFSANE BAŞKAN HÜSEYİN ÜNAL'I İŞARET EDİYOR..
Bu haber 2023-12-26 17:37:00 eklenmiş ve 1032 kez görüntülenmiştir.

 

BEYKOZ’DA  OKLAR EFSANE BAŞKAN HÜSEYİN ÜNAL'I İŞARET EDİYOR..

Beykoz’da ilk defa halk belediyeciliğini oturtan, Belediyeyi Beykoz halkının kendi STK’larıyla, yerel yönetimin halkın bld başkanı ile birlikte yönettiği dönemin mimarı Hüseyin Ünal’dı.  Böyle bir kişiliğin başkan aday adayı olması sosyal demokratların, Kurdlerin, alievilerin, ezilenlerin.. kısacası Beykoz halkının tekrardan Beykozu birlikte yöneteceği, Beykozluların Beykozdan sökülüp atılmasını engelleyecek, binbir oyun ve hile ile Beykoz’dan sürülen Beykoz halkının geri dönüşünü sağlayacak başkan umudunu had safhaya çıkartırken..

 

Kulislerde  “Geçmişim Geleceğimdir” diye açıklama yapan Hüseyin Ünal’ın CHP’den aday gösterilmesi ağır basmaktadır görüşü hakim..

 

Kısaca Beykoz Halkı ırk-dil-din-parti ayırımı olmadan Ünal’a destek etrafında toparlanacaklarını belirtirken, Ünal’ın devrimci demokrat kimliğinin hiçbir kesimi ayrıştırmayacağından da hemfikirler..

 

Çünkü Ünal partilerden ziyade kişiliği ile kendini ispat etmiş bir halk adamı, halkçı bir kişilik Beykoz halkı ve STK alanıyla birlikte geçmişte Beykozu yönetti. Halkın azami memnun olduğu Sosyal Demokratların, sosyal demokrasinin hâkim olduğu bir dönemde 2 yıllık SHP ilçe dönemi başkanlığında Belediyeyi SHP’ye kazandırdı, sosyal demokratları zirveye taşıdı. Beykozu rantçılar değil halk yönetti.. Beykoz un yeniden böyle bir kimliğe kişiliğe ihtiyacı var.. Muhalefetin İktidar karşısında tek alternatifi parti adamları değil, kişilikleri kimlikleri ile  halkın adayları kazandıran tek seçenek olacaktır..

 

İŞTE ÜNALIN ADAY ADAYLIĞI BASIN AÇIKLAMSINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞTIĞI FİKİRLERİ..

 

   “1988-1991 yılları arasında SHP Beykoz İlçe Başkanlığı yapmış ve 1989 yerel seçimlerinde SHP’den Beykoz Belediye Başkanlığını kazandırmış, Şevket Arıkan’ın da ilçe Başkanlığını yapmış Hüseyin Ünal, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.”

 

Kavacık Atar Pastanesi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Hüseyin Ünal, kısaca kendisini de tanıttı ve daha sonra da Beykoz yerel basın mensuplarının sorularını cevapladı. Beykoz’un sorun ve çözüm önerileri hakkında da yorumlarda bulundu.

 

“Beykoz’da yerel seçimleri alacağımıza inanıyorum.”

 

İkametim Karagözsırtı, Paşabahçeliyim. 1988-1991 yılları arasında SHP Beykoz İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. O yılların güç koşullarında adayın dahi çıkarılamadığı bir dönemde SHP olarak Anavatan Partisi’nden yerel yönetimden iktidarlığı almıştık. Bugün benzer güçlükleri yaşıyor olmakla birlikte, özellikle kendim için mütevazi olamayacağım, birikimlerimiz itibariyle daha önce gerçekleştirdiğimiz çalışma modeline yakın ve bugünün koşullarına uygun çalışmayla birlikte Beykoz’da yerel seçimleri alacağımıza inanıyorum.

 

“Adım ‘Efsane Başkan’a çıktı”

 

Özellikle aday adayı olarak daha önce ilçe başkanıyken gösterdiğim gibi, Beykoz uzun yıllar insanının mutluluğunu, refahını, yaşam düzeyinin yükseltilmesinin nasıl olacağını bizim yönetimimizde görmüş olacaklar. Bu aşamada Beykoz insanı bana göre mutsuz ve karamsar. Yerel yönetim diye bir kavramın ne demek olduğunu dahi bilmiyorlar. Belli imkânlar ölçüsünde kendilerine sunulan hizmetleri kabul ederek, kader anlamında sürdürüyor. Bence, beşikten mezara kadar insanların çok yönlü talep ve isteklerinin karşılanmasında görevlendirilmiş olan yerel yönetimin ve başkanının çok kuvvetli empatiler kurarak insanların mutluluklarını, mutsuzluklarını, ihtiyaçlarını tespit ederek, bir görevi yerine getirmesinin ötesinde mutlu bir kentin yaratılmasında kendilerini görevli sayıyor olmaları lazım. İlçe başkanlığım döneminde ben bunu yaptım ve adım ‘Efsane Başkan’a çıktı, o yüzden partimiz altın çağını yaşadı, Beykoz’da.

“Geçmişim geleceğimin teminatıdır.”

 

Siyasi faaliyetlerim sırasında yerel yönetimlerde iktidar olan bir ilçe başkanı olmanın yanı sıra merkezi hükümette de koalisyon ortağının ilçe başkanıyken, bütün imkânlara sahipken, bir tek lira için adımın konuşulduğunu duymamışsınızdır, duyamazsınız. Bu anlamda benim geçmişim geleceğimin teminatıdır. Ben siyaseti, yerel yöneticiliği bireysel olarak sınıf değiştirme aracı görmüyorum.

 

“Basına çok büyük görevler düşüyor.”

 

Demokrasiyi hepimiz önemsiyoruz. Demokrasi kavramının yaşam bulmasındaki güçlenmesindeki en önemli koşul olarak da korku toplumu olmaktan insanların çıkarılmasını, toplumun taleplerini, haklarını ifade etmekte somut adımları atabilmesini sağlamayı çok önemsiyorum. Bunun için basına çok büyük bir görev düşüyor. Bunun yanı sıra demokratik kitle örgütleri ve mahallenin önderleri, partinin kadroları içinde, kendi aralarında örgütlenerek, kurumsal olarak yerel yönetimlere intikal ettirilmelerinde, sokağa çıkarak belki de protesto olan haklı taleplerinin önünü açmamız lazım. Böylece bizler göreve geldiğimiz taktirde sahada olup da göremediklerimizi, belki de esasa müessir çok önemli ayrıntıları bu sayede yakalayabilecek ve kalıcı çözümler üretebileceğiz.

“Kaynakların kötü bir şekilde yönetildiğini düşünüyorum.”

 

Ben kişisel olarak yerel yönetimlerin verdikleri hizmetlerim üretim maliyetlerinin çok yüksek olduğunu bu da kaynakların gereksiz yere kötü bir şekilde yönetildiğini düşünüyorum. Barınma sorunu, eğitim, sağlık, ulaşım, otopark, imar sorunu, mülkiyet sorunu, işsizlik, yaşlılar için bakım evlerinin, çalışan anneler için kreşlerin oluşturulması, sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi, temizlik… Hatta hiç konuşulmayan iki şey var birincisi estetik. Biz Beykoz’da yaşıyorsak kent kültürünü de geliştirmek ve oturtmak durumundayız. Diğer bir hususta ikinci olarak Beykoz üniversite kenti oldu. İlçemizde 100 bine yakın öğrenci var. Bu öğrencilerimizin barınma sorunları nasıl hallediliyor. Bütün bunları sorun olarak görüp bunlarla ilgili uygulanabilir projeler oluşturmak zorundayız. Tüm bunları da yapabilmek içinde kaynak yaratmak zorundasın.

 

Toplantı sonunda Başkan aday adayı Hüseyin Ünal, davetine icabet eden basın mensuplarına teşekkürlerini sundu.

ETİKETLER : BEYKOZ’DA OKLAR EFSANE BAŞKAN HÜSEYİN ÜNAL'I İŞARET EDİYOR..
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer STK-İş Etkinlikler haberleri
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
STK-DERNEKLER
© Copyright 2013 DKM. Tüm hakları saklıdır. Dkm Medya